Jdi na obsah Jdi na menu

Profesionální projekty

 

 LA FILIERA ECOSOSTENIBILE GRAN MORAVIA - ROK V EKOUDRŽITELNÉM ŘETĚZCI

 

Pocházím z vesnice, na vesnici celý život žiji, proto mi přirostla k srdci okolní zemědělská krajina, plná políček, težkou prací léta obhospodařovaná našimi předky, po kterých jsme jako kluci lítali. Snažím se ji zachytit svým pohledem,pohledem člověka, který zde žije a zná ji. Budu ji z lásky fotit pořád,vracet se na stejná místa a trpělivě čekat až odhalí své nejtajnější krásy.

Díky práci na projektu pro firmu ORRERO a.s. jsem cestoval po různých malebných koutech naší země.Políčka,remízky,lesíky,louky,potoky,rybníky - obyčejné krásy kolem nás,které nám často unikají, nebo spíš jsou to obyčené věci, těch si nevšimneme. Fotografoval jsem první senoseč, pro mě nezapomenutelný zážitek,umocněný nádhernou vůni čerstvě posečené louky. Vybavilo se mi dětství. Když jsme seděli jako malí kluci u staré mlátičky, kde koňské povozy vozily slámu k mlácení. Se zatajeným dechem jsme to celý den sledovali, bez mobilů, tabletů a internetu.Byli jsme šťastní a žili možná v těsnějším sepjetí s přírodou.Byli jsme celý den venku,znali co kde kvete,roste,co se dá sníst.Nebyl strom na který bychom nevylezli.Nějak mi to přijde,že to ani nebyla pravda.  Na svých cestách vidím,jak se k lepším krajina mění,že se zase pomalu snažíme chovat jako staří dobří hospodáři, což je produkce kvalitních a zdravých produktů. Nikde jsem neviděl přecpané kravíny plné krav, ale bohaté zelené pastviny, kde zvířata žijí v souladu s přírodou. Když již jsou ustájeny v kravíně, tak se o ně řádně pečuje.A pohled do očí kraviček je pro mě něco hodně krásného a dojemného, je tam něco, co neumím popsat,jen vím že mě to dělá docela šťastným.Mám z projektu radost a bavilo mě zachytit koloběh přírody, od jejího čistého  jarního probouzení - do pozdního zimního spánku,jako bych se vracel někam do dětství. Hlavně mám radost,že už se umíme chovat k přírodě líp, šetrněji a tím se vlastně k ní více navracíme.

http://www.brazzale.com/i-marchi/gran-moravia/la-filiera-ecosostenibile-gran-moravia/

 

img157aa.jpg

 Orrero a.s. je společností, v níž se skloubila kvalitní italská technologie a chuť s českou zemědělskou a chovatelskou kvalitou.Hlavním výrobkem Orrera je sýr Gran Moravia. Vedle něho se vyrábí sýr Verena, sýry provolone, scamorza, pařené sýry, ricotta, mozzarelly, caciotta a všechny čerstvé výrobky pro podnikové prodejny La Formaggeria Gran Moravia. Skupina Brazzale je průkopníkem v ohleduplném chování k životnímu prostředí a v úspoře zdrojů. V roce 2010 vytvořila “Ekoudržitelný řetězec Gran Moravia” v jehož rámci stanovila přísná pravidla rovnováhy životního prostředí a pohodlí zvířat, která musí dodavatelé ve svých chovech dodržovat. Kromě toho je od roku 2012 Gran Moravia prvním sýrem na světě, který má vypočtenu svoji “vodní stopu” (Waterfootprint) udávající jaké je celkové množství vody spotřebované v celém výrobním řetězci, od suroviny po hotový výrobek.

Moje fotografie na výstavním stánku firmy BRAZZALE z potravinářského veletrhu CIBUS MILANO 2016

p1060375.pngp1060380.png